Istorija

08.12.2016.

mr Raško Konjević

mr Raško Konjević mr Raško Konjević 19.05.2016 - 28.11.2016. godine.

08.12.2016.

dr Radoje Žugić

dr Radoje Žugić

dr Radoje Žugić 04.12.2012. - 19.05.2016. godine

17.12.2012.

dr Milorad Katnić

dr Milorad Katnić

dr Milorad Katnić 28.12.2010. - 04.12.2012. godine...

14.04.2011.

dr Igor Lukšić

dr Igor Lukšić

dr Igor Lukšić 16. 02. 2004. – 29. 12. 2010. godine

24.03.2005.

Crnogorski ministri finansija - period od 1945. do 2004. godine

izvor: knjiga Dr Predraga Goranovića - "Fiskalna ekonomija Crne Gore"

U vremenu postojanja Zetske samoupravne oblasti, a kasnije Zetske banovine finansijska uprava nije bila samostalna. Njeno funkcionisanje odvijalo se u okviru Ministarstva finansija na nivou Kraljevine, i to do 1929. godine neposredno, a formiranjem Banovine u okviru Finansijske direkcije, kao drugostepenog organa čije je sjedište bilo u Podgorici...

24.03.2005.

Miroslav Ivanišević


Miroslav Ivanišević

16. jul 1998. - 16. februar 2004. godine

24.03.2005.

Dr Predrag Goranović


Dr Predrag Goranović

17. maj 1994. - 16. jul 1998. godine

24.03.2005.

Mr Božidar Gazivoda


Mr Božidar Gazivoda

21. mart 1990. - 17. oktobar 1993. godine

24.03.2005.

Slavko Drljević


Slavko Drljević

29. mart 1989. - 21. mart 1990. godine

24.03.2005.

Branimir Pajković


Branimir Pajković

6. maj 1986. - 29. mart 1989. godine